WordPress 4.1 Dinah Güncellemesi Yayınlandı

WordPress 4.1 Dinah Güncellemesi Yayınlandı

Dünya’nın en çok kullanılan blog sistemlerinden olan WordPress, ünlü Jazz sanatçısı Dinah Washington anısına “Dinah” kodlu WordPress 4.1 güncellemesini yayınladı.

Web site yapmanın gerektirdiği maliyeti ve iş gücünü kenara atan WordPress ile artık çok kolay bir şekilde blog sayfaları oluşturulabiliyor. Gelişmiş altyapısı sayesinde WordPress, profesyonel sitelerin ortaya çıkmasında da öncü oldu.

Dinah kod adlı yeni güncellemesini duyuran WordPress, güncellemeyle birlikte Twenty Fifteen temasını da yayınladı. Oldukça şık ve sade bir görünüme sahip Twenty Fifteen teması, Google’ın yeni fontu 990’ı da destekliyor. Yazı yazarken dikkatinizin dağılmaması için panelin etrafında bulunan tüm etmenleri ortadan kaldıran Distraction Free özelliği ise bu sürümde dikkatimi çeken en güzel yeniliklerden biri diyebilirim.

Yeni güncellemeyle 44 dil destekleyen WordPress, Vine videoları desteğini de beraberinde getiriyor. Yazı içinde göstermek istediğiniz Vine videolarının adresini yazı penceresine yapıştırarak kolay bir şekilde kullanabilmeniz mümkün. Halka açık bir bilgisayarda açtığınız hesabınızdan çıkış yapmayı unuttuysanız endişelenmenize gerek yok. Profil sayfanıza girip, tüm konumlardan hesabınızdan çıkış yapabiliyorsunuz.

WordPress 4.1 Dinah sürümünü aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz.

Deezer Artık Şarkı Sözlerini de Gösteriyor

YORUMLAR