Wordpress 4.4, Gömülü Yazılar ve Mobil Uyumlu Resimlerle Birlikte Geldi

Wordpress 4.4, Gömülü Yazılar ve Mobil Uyumlu Resimlerle Birlikte Geldi

Wordpress.org sistemi, neredeyse tüm web sitesi ve blog sahipleri tarafından kullanılıyor ve bu anlamda dünyanın en popüler içerik yönetim sistemi olarak varlığını devam ettiriyor. Tabii ki yıllardır devamlı olarak güncellenen, yenilenen ve kullanıcılara hem daha güvenli hem de daha hızlı bir web sitesi yaratma imkanı sunan sistem, yepyeni özellikler sayesinde internette ihtiyaç duyulan değişimleri de kaçırmıyor.

Wordpress 4.4 ise kullanıcıların beğenecekleri bazı özelliklere sahip olarak yayınlandı. Bu güncellemenin en önemli özelliği ise responsive olması yani farklı ekran boyutlarına, özellikle de mobile daha uyumlu bir şekilde web siteleri yaratmanıza imkan tanıması. Artık web sitelerimizde yer alan görseller, Wordpress 4.4 ile birlikte daha etkili bir şekilde yeniden boyutlandırılacak ve mobilde görüntülenecekler.

Bu sürümle birlikte Twenty Sixteen adlı bir tema da geliyor. Twenty Sixteen’in en önemli özelliği ise hem klasik Wordpress blog tasarımını sahiplenmesi, hem de bu tasarıma güzel özelleştirme seçenekleri ekleyerek mobile uyumlu hale getirmesi. Dolayısıyla çok özel blog tasarımı ihtiyaçlarınız yoksa Wordpress ile birlikte gelen temaları kullanarak artık tam mobil uyumlu ve kişiselleştirilebilir web siteleri yaratabileceksiniz.

Bir diğer yenilik ise artık Wordpress sitelerinize başka web sitelerinin veya kendi web sitenizdeki içerikleri gömülü (embed) olarak ekleyebilmeniz. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken diğer yazının URL’sini görsel panel üzerinde yazıya yapıştırmak. Gerisini Wordpress kendisi hallediyor.

Elbette irili ufaklı pek çok fonksiyon iyileştirmesi, güvenlik güncellemeleri ve performans artışları da Wordpress 4.4’ün ek yenilikleri arasında. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak hemen Türkçe Wordpress 4.4’ü indirebilirsiniz.

YORUMLAR