WordPress Gmail Bağlantılı Yüz Bin Hesabı Sıfırladı

WordPress Gmail Bağlantılı Yüz Bin Hesabı Sıfırladı

Gmail'in başına gelen parola sızıntısının ilk yankısı WordPress'te duyuldu. WordPress önlem almak adına Gmail ile ilişkilendirilen hesapları sıfırladı.

Geçtiğimiz hafta içinde 5 milyon Gmail kullanıcı adı ve parolasının bir Rus bitcoin forumunda yayınlanmasıyla milyonların yüreğini ağzına getiren olay, teknoloji şirketlerinin de önlem almasına sebep oldu. Kişisel içerik yayınlama altyapı hizmeti WordPress, kullanıcı girişi yapılırken sunduğu Google Login seçeneğinde sızdırılmış Gmail hesabı ve parolasını kullanan 100 bin kullanıcının hesaplarını sıfırladı. Durumdan kullanıcıları haberdar etmek adına bir e-posta gönderen servis, aldıkları kararı ve parolaların nasıl yeniden tanımlanacağını anlatan bir içerik sundu.

Google'ın herhangi bir güvenlik açığından kaynaklanmadığını söylediği sızıntı karşısında kendi üzerine düşeni yapan ve kullanıcılarını olası bir soruna karşı korumaya alan WordPress'i örnek alan başka şirketler de olacak mı, merak ediyoruz. Eğer siz de Gmail kullanıcısıysanız, sızdırılan kullanıcı bilgileri arasında sizinkinin yer alıp almadığını kontrol etmenizi, önlem olarak parolanızı yenileyip güçlendirmenizi tavsiye ederiz.

iOS 8 ile Arkadaşlarınıza Gönderdiğiniz GIF Dosyaları Klavyenizde

Samsung'a Göre Apple Onu Taklit Ediyor

YORUMLAR