WordPress Televizyon Reklamlarına Başladı

WordPress Televizyon Reklamlarına Başladı

Dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden bir tanesi olan WordPress, internet aleminin yüzde yirmi beşine hükmetmesi yetmiyormuş gibi daha fazla kişiye ulaşmak için televizyon reklamları yayınlamaya başladı. 

WordPress, internet sitelerinin alt yapılarını hazır şekilde size sunan ve kolayca bir internet sitesi kurmanıza yarayan bir sistem. İnternet üzerinde faaliyet gösteren bütün internet sitelerinin yüzde yirmi beşten fazlası tarafından tercih edildiği söylenen ve ücretsiz şekilde kullanılabilen WordPress, daha fazla kişiye ulaşmak için tarihinde ilk defa televizyon reklamları hazırladı. 

Altı farklı pazara yönelik hazırlanan bu reklamlarda, sistemin ücretsiz olarak sunduğu olanaklardan bahsedilirken, bu alt yapıyı kullananların tecrübelerinden de yararlanıldı. Detroit'te faaliyet gösteren ve WordPress kullanan iş yerlerinin gösterildiği ve onların deneyimlerinin anlatıldığı reklamlardan ilki ABD kanallarında gösterilmeye de başlandı. 

WordPress'in çatı şirketi Automattic'in CEO'su Matt Mullenweg da kişisel blog adresi üzerinden yaptığı açıklama ile WordPress'in 2017 yılında pazar  harcamalarına daha fazla bütçe ayırdığını ve bunun ilk örneğini de bu reklamlarla gösterdiklerini dile getirdi. Hazırlanan o reklamlar ise şöyle:

Wordpress, Açıklarını Kapatmak İçin HackerOne İle Anlaştı

Bir WordPress Açığı Neredeyse İnternetin Yüzde 25'ini Çökertecekti

YORUMLAR