Wordpress.com Fotoğrafçılar ve Grafikerler için Portföy Sitesi Desteği Sunuyor

Wordpress.com Fotoğrafçılar ve Grafikerler için Portföy Sitesi Desteği Sunuyor

Wordpress.com'un yeni stratejilerinden birisi de belli bir kullanıcı kesimine ulaşmak yerine daha genel olarak ulaşabilecekleri tüm kullanıcılara ulaşmaya çalışmak olarak dikkat çekiyor. Tabi ki hala tüm kullanıcılar kolayca Wordpress.com üzerinde kendine özgü bir blog sitesi açabiliyor olsalar da bundan böyle daha farklı amaçlara yönelik özgün araçlar da Wordpress.com üzerinde kullanılabilir olacak. Bu noktada Wordpress.com'un son hedefi fotoğrafçılar, grafikerler ve ressamlar olarak dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili Wordpress.com tarafından "Fotoğraf veya video mu çekiyorsunuz? Çizim, boyama veya resim mi yapıyorsunuz? Bu soruların biri veya daha fazlası için cevabınız evetse, Wordpress.com yaratmış olduğunuz eserleri sergilemek için kullanabileceğiniz en mükemmel yer. Wordpress.com olarak bizler sizin için porföy özelliğini aktif ederek çevrimiçi olarak portföylerinizi sergilemekten gurur duyacağınız yepyeni bir özelliği sizlerle buluşturduk" açıklaması geldi.

Konuyla ilgili Wordpress.com tarafından kullanıcıların resimlerini, videolarını ve fotoğraflarını özgürce sergileyebilmeleri için farklı 30 tane hazır portföy teması kullanıcıların beğenisine sunuldu. Kullanıcıların beğenisine sunulan bu farklı 30 temanın tamamı video, resim ve fotoğrafların görsel olarak ön planda olacağı şekilde tasarlanmış.

Bundan böyle sanatçılar kolayca Wordpress.com üzerinden kendilerine ait bir blog sayfası oluşturabilecekler ve her ne kadar blog sayfasına sahip olsa da görsel olarak tamamen bir portföy sayfası şeklinde sayfalarını düzenleme şansına sahip olacaklar. Böylelikle hem bir blog sayfasına hem de portföy sayfasına Wordpress.com farkıyla ulaşmış olacaklar.

Tek Tıkla Wordpress Kurulumu Nasıl Yapılır?

YORUMLAR