World of Tanks Etkinliği Uluslararası Uzay İstasyonundan Duyuruldu

Uluslararası Uzay İstasyonu World of Tanks

World of Tanks isimli çok sevilen oyunun yeni etkinliği, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görevli iki Rus kozmonot tarafından duyuruldu.

Son günlerde oyun gündeminde sadece PlayerUnknown’s Battleground – PUBG ve Fortnite isimleri yer alıyor olsa da birçok başka oyun hala milyonlarca kişi tarafından oynanmaya devam ediliyor. Bunlardan bir tanesi olan ve tank savaşlarını konu alan World of Tanks ise yakın zaman sonra başlatacağı yeni etkinliğini, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan yaptığı canlı yayınla tanıttı.

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda uzun süredir görevlerini sürdüren ve bu süre zarfında çeşitli bilimsel deneylerle uğraşan iki Rus kozmonot, canlı yayında World of Tanks oyuncularıyla buluştu. Uluslararası İnsanlı Uzay Uçuşları Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen canlı yayın sırasında World of Tanks’ta düzenlenecek olan Stellar Bonus etkinliği, kozmonotlar tarafından duyuruldu.

Stellar Bonus etkinliğiyle birlikte 12 Nisan ile 13 Nisan arasında oyuna giriş yapan oyuncuların birçok hediye kazanacağı söylenirken, hangi hediyelerin hesaplara gönderileceği de açıklandı. Kozmonotlar, mezkur tarihler arasında World of Tanks’a giriş yapan oyuncuların, +100 savaş, +300  mürettebat, +100 kişisel deneyim puanı ve +50 kredi kazanacaklarını belirttiler.

Oyun etkinliği duyurmak için oldukça ilginç bir yol seçen World of Tanks’ın böylesine bir reklam çabasına girişmesinin sebebiyse Rus oyuncuların sayısı olarak gösterildi. Halihazırda World of Tanks oynayan Rusların sayısının 37.2 milyon kadar olduğunu kaydedilirken, bu sayısının 21 milyon Avrupalı ve 9 milyon Kuzey Amerikalı oyuncudan çok daha fazla olduğu vurgulandı. O anlar ise kameraya şöyle yansıdı: