World of Warcraft: Battle for Azeroth'un Çıkış Tarihi Açıklandı

Battle for Azeroth Çıkış Tarihi

Dünyanın en büyük MMORPG oyunlarından World of Warcraft’ın yedinci genişleme paketi Battle for Azeroth’un çıkış tarihi, yapılan resmi açıklamayla açıklandı.

Oyuncuların hayatına 1994 yılında giren Warcraft, World of Warcraft ile birlikte 2004 yılında devasa çok oyunculu rol yapma oyununa dönüşmüştü. Çıktığı ilk günlerde oyuncuları kendisine hayran bırakmayı başaran yapım, 2004’ten sonra yayınlanan altı farklı genişleme paketiyle çok farklı bir noktaya gelmişti. Oyuncu kitlesini tutmak ve oyun içi çeşitliliği sağlamak için belirli aralıklarla genişleme paketleri yayınlayan Blizzard, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamayla Battle for Azeroth paketini duyurmuştu.

Yeni paketle birlikte daha önce 110 olan level sınırı 120’ye kadar artırılmış, on farklı yeni raid eklenmiş ve her sunucuda kullanılabilecek karakter sınırı 12’den 16’ya çıkartılmıştı. Oynanışa kimi değişiklikler getirecek olan Battle of Azeroth ile birlikte yeni item’lerin geleceği ve oyundaki birçok detayın değişeceği belirtilmişti.

World of Warcraft oyuncularının dört gözle beklediği paketlerden bir tanesi olan Battle for Azeroth için bugün yapılan açıklamayla birlikte paketin 14 Ağustos’ta çıkacağı söylendi. 14 Ağustos ile birlikte paketin ön sipariş yapanlara açılacağı ve mağazada satışa çıkarak,  bütün oyuncuların beğenisine açılacağı söylendi.

YORUMLAR