World of Warcraft Filmi için Hazırlıklar Devam Ediyor

World of Warcraft Filmi için Hazırlıklar Devam Ediyor

Milyonları peşinde sürükleyen MMORPG oyunu World of Warcraft, çıkmasının ardından uzun yıllar geçmesine rağmen popülerliğini korumayı başarabilen ender oyunlardan biri.

E tabii elinizin altında uzun süredir revaçta olan bir marka olunca bunun etinden, sütünden faydalanmak da bir nokta da farz oluyor. Her ne kadar oyunun yapımcısı Blizzard paraya olan düşkünlüğüyle anılmasa da World of Warcraft adına çıkacak bir film projesi için onay vermiş durumda. Yaptığı kaliteli işlerle bilinen Blizzard'ın film projesine onay vermesi, ortaya kaliteli bir yapımın çıkacağına dair ilk işaret olabilir. Bunun dışında ikinci bir işaret de kısa süre önce World of Warcraft filmi için anlaşma sağlanan görsel efet uzmanı Bill Westenhofer.

Spawn, Kazaam, Waterworld, Siyah Giyen Adamlar 2 gibi pek çok filmin görsel efektlerini hazırlayan Westenhofer, 2007 yılında The Golden Compass (Altın Pusula) filmiyle Oscar ödülü kazandı. İşinde usta olan bu ismin World of Warcraft projesine katılmasının bir sebebi de sıkı bir WoW oyuncusu olması.

Filmde senarist koltuğunda Charles Leavitt, yönetmek koltuğundaysa Duncan Jones bulunuyor. (Bir söylenti de Johnny Depp'in başrolde olacağını işaret ediyor.) Şimdiyse bunlara Bill Westenhofer gibi bir ismin katılması, World of Warcraft hayranlarının beklentisi iyice artmış durumda. Ekibe başka kimlerin dahil olacağını görmek içinse bir süre daha beklememiz gerekecek.

Star Trek - İnceleme

YORUMLAR