World Of Warcraft: Legion İlk Gününde Milyonlar Sattı!

World Of Warcraft: Legion İlk Gününde Milyonlar Sattı!

Htırlanacağı üzere Blizzard geçtiğimiz ayın sonunda efsanevi MMORPG oyunu World of Warcraft'ın 6. genişleme paketi Legion'ı oyun severlerin beğenisine sunmuştu. İlk olarak 2004 yılında çıkış yapan World Of Warcraft'ın adeta zamana meydan okudğunu söyleyebiliriz. Oyunun çıkışının üzerinden 10 seneden fazla süre geçmiş olmasına rağmen oyun hala en çok oynanan MMORPG oyunları arasında. Bunun nedeni de Blizzard'ın World of Warcraft'ı düzenli olarak yeni içeriklerle beslemesi ve oyunu teknolojik olarak geliştirmesi.

Blizzard, World Of Warcraft: Legion ile geleneği bozmadı ve oyun severleri tatmin edecek bir içerik çıkarmayı başardı. Bunu oyunun satış rakamlarından anlayabiliyoruz. World Of Warcraft: Legion çıkışının ilk gününde tam olarak 3.3 milyon adet sattı.

3.3 milyon, Blizzard için bir rekor olmayabilir. Fakat MMORPG oyunları arasında bu rakam oldukça sözü geçecek bir rakam. Ayrıca Blizzard, World of Warcraft'ın Legion ile birlikte uzun zamandır gördüğü en yüksek oyuncu sayısına ulaştığını iddia ediyor.

Blizzard'ın yakaladığı bu rakamlar oyunun aylık üyelik ücreti ödenerek oynandığı düşünüldüğünde aslında oyunun ne derece başarılı olduğunu da gösteriyor. MMORPG oyunlarda ücretsiz oynanabilme sistemine sahip oyunlar yaygın bir konumda. Bu da World of Warcraft gibi üelik ücretine sahip oyunların işini zorlaştırıyor.

World Of Warcraft: Legion yeni Demon Hunter kahraman sınıfını, artifact silahları, yeni bir haritayı, yeni zindan ve görevleri ve yeni bir PvP sistemini oyun severlerin beğenisine sunuyor. Eğer yeni genişleme paketinin içeriğini merak ediyorsanız hazırladığımız bu detaylı World Of Warcraft: Legion incelemesi kafanızdaki soru işaretlerini giderebilir:

World of Warcraft: Legion'ı Detaylı İnceledik!

Bliizard, geçtiğimiz günlerde oyundaki görevlerinizi bilgisayar başında olmasanız bile takip etmenize yardımcı olan WoW Legion Companion uygulamasını da yayınlamıştı:

YORUMLAR