World of Warcraft: Legion Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

World of Warcraft: Legion Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Blizzard'ın bir süredir geliştirmekte olduğu World of Warcraft: Legion'ı muhtemelen bu yaz aylarında, en kötü ihtimalle 21 Eylül'de bilgisayarlarımızda oynayabileceğiz. Dünyanın şu ana kadar geliştirilmiş en başarılı MMORPG'si olarak tanımlanan World of Warcraft'ın çıkışının üzerinden 10 yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen oyuncular halen yeni içeriklerle beslenen bu oyunu keyifle oynuyorlar. World of Warcraft oyuncuları genel olarak yeni bir genişleme paketi çıktığında bir süre oyunu oynuyorlar ve sonrasında oyuna bir sonraki genişleme paketine kadar ara veriyorlar. İşte World of Warcraft: Legion ile birlikte bu tür oyuna ara veren birçok oyuncu World of Warcraft oynamaya devam edecek.

World of Warcraft: Legion içerisinde yeni bir kahraman sınıfı ve yeni bir harita bizi beklerken birçok teknolojik geliştirme de oyunla birlikte oyunculara sunulacak. Peki bilgisayarlarımız bu yeni geliştirmelerin altından kalkabilecekler mi? Blizzard'a göre World of Warcraft: Legion'ın sistem gereksinimleri bir önceki genişleme paketi Warlods of Dreanor'dan çok daha yüksek olacak. World of Warcraft: Legion'ın minimum sistem gereksinimleri şu şekilde listeleniyor:

- Intel Core 2 Duo veya AMD Phenom II X3 720 işlemci

- 2 GB RAM

- 45 GB boş depolama alanı

- Nvidia GT 440, AMD Radeon HD 5680 veya Intel HD Graphics 5000 ekran kartı

World of Warcraft: Legion önerilen sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

- Intel Core i5 3330 veya AMD FX 6300 işlemci

- 4 GB RAM

- Nvidia GeForce GTX 750 Ti veya AMD Radeon R7 260X ekran kartı

Oyunu Mac bilgisayarlarınızda oynamak istiyorsanız sistem gereksinimleri biraz değişiklik gösteriyor. World of Warcraft: Legion'ın Mac için minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- Mac OS X 10.10 işletim sistemi

- Intel Core i5 750 işlemci

- 4 GB RAM

- Nvidia GeForce GT 640M, AMD Radeon HD 4850 veya Intel HD Graphics 5000 ekran kartı

- 45 GB boş depolama alanı

Oyunun Mac için önerilen sistem gereksinimlerinde RAM miktarı 8 GB'a yükselirken ekran kartı olarak Nvidia GeForce GT 775M veya AMD Radeon R9 M290X tavsiye ediliyor.

Blizzard söz konusu sistem gereksinimlerinin gelecekte değişebileceğini de not ediyor.

Oyuna ön sipariş vermek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

World of Warcraft'ı denemek isterseniz bu bağlantılar üzerinden oyunun starter versiyonunu indirebilirsiniz:

YORUMLAR