World of Warcraft Vanilla Sunucusu İçin Olumlu Adımlar Atıldı

World of Warcraft Vanilla Sunucusu İçin Olumlu Adımlar Atıldı

Hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce Blizzard başlattığı hukuksal mücadelede birkaç özel World of Warcraft sunucusunu kapattırmıştı. Dünyanın en başarılı MMORPG'si olarak nitelendirilebilecek World of Warcraft ile ilk olarak 2004 yılında tanışmıştık. Oyunun çıkışının üzerinden 12 yıl geçmiş olmasına rağmen World of Warcraft halen oyuncular tarafından en çok beğenilen MMORPG oyunları arasında. Bunun sebebi ise Blizzard'ın World of Warcraft'a duyulan ilgiyi yeni içeriklerle canlı tutmasaı. Bu içeriklerin sonuncusu olan World of Warcraft: Legion'ın çıkışına da çok az bir süre kaldı.

Blizzard her ne kadar World of Warcraft'ı geliştirmeye devam etse de eğer oyunu herhangi bir ek paketin yayınlanmasından önceki çıkış döneminde oynamış biriyseniz Vanilla olarak adlandırılan bu dönemin sizde bıraktığı tat başkadır. 40 kişilik Molten Core raidleri, Tarren Mill'deki meydan savaşları, The Unstoppable Force ve günlerce süren Alterac Valley karşılaşmaları oyunculuk geçmişinizde vazgeçilmez yere sahip anılardır. Nostalji yapmak isteyen ve bu güzel anıları tekrar canlandırmak isteyen bazı oyuncular da Nostalrius adlı özel Vanilla WoW sunucusunu hizmete açmış ve oyunculara World of Warcraft'ı tekrar eski günlerdeki gibi oynama imkanı sunmuştu. Maalesef ki Blizzard bu sunucuyu kapattırmıştı.

Blizzard, Nostalrius Ekibiyle Görüştü

Blizzard her ne kadar Nostalrius'u hizmet vermeyi durdurmaya zorlamış olsa da kapıları tamamen kapatmamıştı. Ne de olsa Vanilla sunucuları talep eden çok sayıda World of Warcraft oyuncusu bulunmaktaydı. Ayrıca Blizzard, Vanilla World of Warcraft sunucuları için oyuncu topluluğunun da görüşlerine başvurmuştu. Blizzard son olarak da hukuki olarak yaptırım uyguladığı Nostalrius ekibiyle resmi bir görüşme yaptı. Bu da firmanın Vanilla sunuculara sıcak baktığını gösteren bir işaretti.

Nostalrius ekibi Blizzard'da yaptıkları görüşme ile ilgili olarak görüşmenin oldukça olumlu geçtiği bilgisini paylaşıyor. Ekip henüz Vanilla sunucu için resmi bir evet ya da hayır mesajı almadıklarını, daha fazla detayın önümüzdeki hafta içinde belli olacağını duyurdu.

Nostalrius'un kapatılışına oyuncu topluluğu büyük tepki göstermiş, World of Warcraft severler kampanyalar alçarak Blizzard'a seslerini duyurmaya çalışmışlardı. Ayrıca oyunun eski geliştiricilerinden olan Mark Kern'de bu kjonuda oyuncuların yanında yer almıştı. Blizzard'da bu tepkilere kayıtsız kalmayarak bu görüşmeyi düzenleme kararı almıştı. Gelişmeleri hey7ecanla takip ediyor olacağız.

World of Warcraft: Legion Çıkış Tarihi Resmi Olarak Açıklandı!

YORUMLAR