World of Warcraft, Warlords of Draenor'la Birlikte 10 Milyon Aboneye Ulaştı

World of Warcraft, Warlords of Draenor'la Birlikte 10 Milyon Aboneye Ulaştı

World of Warcraft'ın beşinci ek paketi olan Warlords of Draenor, yapımcı firma Blizzard'ın geçen seneden beri yaşadığı oyuncu kaybını tamamen toparlamışa benziyor. Çıktığı ilk günde toplam 3.3 milyonun üzerinde satan Warlords of Draenor, World of Warcraft'ın abone sayısını 10 milyona yükseltmiş bulunuyor.

En son yapımcının basına sunduğu raporlara göre Warlords of Draenor henüz oyuna gelmeden son çeyrekte abone sayısı 7.4 milyona kadar yükselmişti. Bir önceki ek paket Mists of Pandaria ile büyük bir düşüş yaşayan oyun kendini bir anda toparlamaya başladı gibi görünüyor. Elbette oyuncuların ek paketle aldıkları 1 aylık ücretsiz abonelik sayesinde toplam abonenin 10 milyona çıkması normal karşılanıyor. Blizzard için önemli olan, bir ay sonrasında oyuncuların aboneliklerini devam ettirmesi ve toplam rakamın daha da yükselmesi. En azından 2015'e girmekle beraber World of Warcraft'ın abone sayısı Blizzard için önemli bir rol oynayacak.

Basın açıklamasında Blizzard, Warlords of Draenor'un çıkışıyla beraber yaşanan teknik problemler karşısında zaman karşı çalıştıklarını ve yaşanan olumsuzluklar için her aboneye ücretsiz oyun zamanı eklediğini belirtmişti. İlgili haberimize şuradan ulaşabilirsiniz.

"İlk günde çok fazla oyuncu Warlords of Draenor'a daldı ve yeni içerikle beraber çok iyi vakit geçiriyorlar. Bu bizi gerçekten çok heyecanlandırdı," diyor Blizzard'ın CEO'su Mike Morhaime.

"Bu genişletme paketine çok fazla iş gücü ve tutku aşıladık, oyuncularımızın da World of Warcraft'a sınırsız desteği ve dört bir yandan gelen nazik sözleri için gerçekten minnettarız."

World of Warcraft en yüksek abone rakamına en son 2010 senesinde, 12 milyon abone sayısına ulaşmıştı.

Çocuklarınızın Akıllı Telefonlarıyla Neler Yaptığını Takip Edebileceğiniz 10 Uygulama

Logitech'ten iPad Air 2 ve iPad Mini Modelleri İçin Özel Kılıf: AnyAngleTM

YORUMLAR