World of Warcraft: Warlords of Dreanor'da Bir Sonraki Yamaya Kadar Uçamayacağız

World of Warcraft: Warlords of Dreanor'da Bir Sonraki Yamaya Kadar Uçamayacağız

Blizzard, MMO oyunları arasında sarsılmaz bir yere sahip olan oyunu World of Warcraft'ın son genişleme paketi Warlords of Dreanor hakkında önemli bir açıklama yaptı. World of Warcraft: Warlords of Dreanor'da yer alan uçan binekler hakkında olan bu açıklama, konu hakkında ortaya çıkan yoğun tartışmalar üzerine yapılmış. Bilindiği üzere World of Warcraft'ın yeni genişleme paketi Warlords of Dreanor'da oyuncular 90. seviye ve 100. seviye arasında yükselirken uçan bineklerine binemiyorlar. Buna ek olarak 100. seviyeye ulaşan oyuncular da bu uçan binekleri kullanamıyorlar, bunun yerine karada ilerleyebilen bineklerini kullanmak zorunda kalıyorlar.

Blizzard'ın önemli duyurularında sözcülük görevi yapan Bashiok tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Bu açıklamaya göre Blizzard, uçan binekleri Warlords of Dreanor'da tamamen devre dışı bırakmadığını; fakat bir sonraki büyük güncelleme olacak 6.1 güncellemesinde aktifleştireceğini dile getiriyor.

Bashiok bu kararın alınma nedenini de şu şekilde açıklıyor:

"Uçan bineklerin seviye atlama süreci boyunca devre dışı olması Burning Crusade, Wrath of the Lich King, Mists of Pandaria genişleme paketlerinde de söz konusuydu. Cataclysm genişleme paketinde bu süreç boyunca uçmayı, bu genişleme paketinde yer alan bölgelerin World of Warcraft'ın ilk versiyonunda yer alan bölgeleri kapsaması nedeniyle aktif bırakmıştık..."

"Uçmak, savaşmayı önemsizleştirmekte. Birçok kişi açık dünya PvP (World PvP) karşılaşmalarını daha öne çıkarmaya çalıştığımızı veya insanların yarattığımız sevimli ağaçları görmesini istediğimizi söylüyor; fakat bunlar bizim her genişleme paketinde aldığımız aynı kararın arkasındaki nedenler değil. Uçmak, savaşa tercihiniz dahilinde girip çıkmanızı mümkün kılmakta. Zindanlarda, savaş alanlarında ve arenalarda uçmaya izin verilmemesinin bir nedeni var; bu da uçmanın bu bölgelerde oyunun ana mekaniklerini anlamsız hale getirmesi. Büyük oranda aynı sebepten ötürü uçma, oyun içeriğine erişilme şeklini de anlamsızlaştırmakta; uçan bineğinize atlayabilir ve istediğiniz yere inebilirsiniz." 

Anlaşılan o ki Blizzard bu genişleme paketinde farklı bir yol izleyecek ve 100. seviye oyunculara da bir süre boyunca uçma imkanı vermeyecek.

Blizzard WoW Oyuncularına Ücretsiz Oyun Zamanı Ekliyor

YORUMLAR