World of Warcraft'ın İlk Sunucusunu Merak Ediyor Musunuz?

World of Warcraft'ın İlk Sunucusunu Merak Ediyor Musunuz?

MMO oyunlarının en efsanesi, hatta oyunların en efsanesi olan World of Warcraft için ilginç haber bugün basına sızdı. Söz konusu oyun için şimdi yıllar yıllar öncesine bir yolculuk yapıyor ve oyunun ilk sunucusuna göz atıyoruz. Zamanın teknoloji harikası olan buı sunucu, aslında bir oyuncunun evi.

Söz konusu bu sunucu, oyunun ilk sunucusu konumunda. Blade adıyla tarihe geçen bu sunuculardan tam tamına 4 tane bulunuyor dünyada. Paha biçilemez bir değere sahip olan sunucular, Amerika, Asya ve Avrupa'da bulunuyor. Eski mi eski bu sunucularda ethernet çıkışı bile mevcut değil. Peki bu 4 sunucunun tam olarak işlevi ne?

Sunuculardan ikisi, oyundaki iki haritayı, yani Eastern Kingdom ve Kalimdor'u alırken, diğer ikisi de chat yerini, dungeonları ve raidleri alıyor. Bladeler'in üzerinde 8 tane RAM girişi mevcut ve en dikkat çeken tarafı ise üzerinde WoW logosuyla yapımcıların imzası.

Sunucu ile ilgili birkaç resim mevcut. Bu resimlere bakarak nostalji yapabilir, hatta dikkat edin; bu resimelr WoW'a geri dönme isteğinizi bile uyandırabilir.

Kendimden biliyorum.

YORUMLAR