X-Men: Dark Phoenix İlk Fragmanı ile Karşımızda

X-men dark phoenix

Marvel’ın çok sevilen çizgi roman serisi X-Men, yeni filmiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. X-Men: Dark Phoenix ismiyle vizyondaki yerini almayı bekleyen film için ilk fragman ise bugün yayınlandı.

Merakla beklenen yapımların başında gelen ancak bugüne kadar sürekli olumsuzluklarla anılan X-Men: Dark Phoenix, ilk fragmanı ile sevenlerinin karşısına çıktı. Çizgi roman serisinde yer alan ve X-Men evrenindeki en güçlü karakterler olarak gösterilen Dark Phoenix’e karşı verilecek mücadelenin anlatılacağı film, aksiyon dolu fragmanıyla bekleyenlerini heyecanlandırmayı başardı.

Önemli yıldızların yer alacağı filmde Jean Grey rolünde Sophie Turner, Storm rolünde Alexandra Shipp, Cyclops rolünde Tye Sheridan, Quicksilver rolünde Evan Peters, Nightcrawler rolünde Kodi Smit-McPhee, Profesör X rolünde James McAvoy, Magneto rolünde Michael Fassbender ve Mystique rolünde Jennifer Lawrence yer alıyor. Simon Kinberg'ün yönetmen koltuğuna oturduğu filmde kötü karakter olarak iki Oscar adayı Jessica Chastain bulunuyor.

X-Men: Dark Phoenix filminin konusu

X-Men ekibi içerisinde yer alan Jean Grey, bir uzay görevi sırasında Güneş patlamasıyla oluşan radyasyona maruz kalır ve sahip olduğu tüm güçler en üst potansiyeline ulaşır. Telepatik ve telekinetik olarak neredeyse sınırsız bir güce sahip olan Jean Grey, radyasyondan sonra saf düşüncede bir varlığa dönüşür ve Dünya’ya döndükten sonra Phoenix kostümü giymeye başlayarak, kendine yeni bir kimlik oluşturur.

Kendi benliği içerisinde güç savaşı sürdürürken, sahip olduğu sınırsız gücü kontrol etmeye çalışan Jean, istediğinde inanılmaz kuvvetteki gücü serbest bırakabilme yeteneğine de sahiptir. Fakat bunu yaptığı her seferinde sevdiklerine zarar vermesi ve gücün hangi yönde kullanılacağına karar verememesi, Jean Grey’i ya da Phoenix’i iyilik ve kötülük arasında sürüklemektedir.

X-Men: Dark Phoenix filmindeyse Jean Grey’in kendi içinde savaşına tanık olacağımız gibi X-Men ekibinin Grey’i durdurmak için amansız bir mücadele içerisinde girdiğini göreceğiz.