Xbox 360 Türkiye Lansmanı Tarihi Açıklandı

Xbox 360 Türkiye Lansmanı Tarihi Açıklandı

Microsoft'un geliştirmiş olduğu oyun konsolu Xbox 360'ın piyasaya çıkmasının üzerinden neredeyse 7 sene geçti. Ancak 7 yıldır piyasada olan bu ürün resmi olarak Türkiye sınırlarına girmedi.

Çeşitli kaynaklar sayesinde ülkemizde satışı yapılan Xbox 360 için, Microsoft Türkiye artık geri sayımı başlattı. Microsoft Türkiye tarafından basın mensuplarına yollanan bir davetiye ile ortaya çıkan bu durum sayesinde, Xbox 360 oyun konsolu resmi olarak ülkemize gelecek. Yollanan davetiye ile 8 Kasım'ı işaret eden Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, güzel bir lansman ile ürünü tanıtacaklarını da eklemiş oldu. 

İşin aslına bakılırsa Xbox 360 zaten yıllardır ülkemizde ancak resmi olarak gelmesinin ne gibi bir yararı olacak gibi bir soru akıllara gelebilir. Sorunun cevabı ise soruda gizli, resmi olarak gelecek. Xbox 360 resmi olarak ülkemize geldiği zaman, ilk olarak Microsoft Türkiye ürün desteği verecek. Gerek oyunlar olsun gerek yenilikler olsun, Avrupa ile aşağı yukarı aynı zaman diliminde gelişmeler resmi olarak ülkemizde olacak. Diğer bir avantajı ise, bir sonraki gelecek olan Xbox konsolunu da yine Avrupa ile aynı zamanda ve resmi olarak ülkemizde görebileceğiz. Çeşitli kaynaklara gerek kalmayacak.

Ürünün zaten ülkemizde satılıyor olması, resmi olarak gelecek olsa da Xbox 360 için pekte bir heyecan vermiyor.

YORUMLAR