Xbox 720 İkinci El Oyun Piyasasını Bitirecek

Xbox 720 İkinci El Oyun Piyasasını Bitirecek

Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox 720 için ortaya yeni söylentiler atıldı. Önceki söylentilerle benzer özellikler taşıyan bu söylentilerin sahibi, iddia ettiğine göre Xbox 720’yi direkt olarak tecrübe etmiş bir isim. Gelen bilgiler kaynağın güçlü ve sağlam olduğu yönünde.

Konsol hakkında ortaya çıkan yeni bilgiler Xbox 720’nin sürekli internet bağlantısı isteyeceğini işaret ediyor. Bunun sebebi ise 2. el oyun piyasasını bitirmek. Buradaki mantık, kutulu olarak satın alabileceğiniz oyunların internet aktivasyonu sistemine tabi tutularak oyunun bir daha satılmasını önlemek olarak gözüküyor.

Yeni nesil Xbox ile ilgili bir diğer iddia ise konsolun 50 GB kapasiteye sahip Blu-ray diskler kullanacağı yönünde.

Cihazın teknik donanımı için söylenen özellikler ise önceki iddialarla benzeşiyor. (Xbox 720 için Ortaya Çıkan Teknik Detaylar) AMD 8 çekirdek x64 1.6GHz CPU, D3D11.x 800MHz destekli ekran kartı ve 8GB DDR3 RAM.

Yeni nesil konsolla birlikte Kincet’in yeni modelini de çıkarmayı düşünen Microsoft, bu konuda çok sıkı çalışıyor. Daha önce tanık olmadığımız bir düzeyde rahat kontroller sunacak bir Kinect modeli üzerinde çalışılıyor.

Genelde, konsolun çıkışına yaklaştıkça iddiaların gerçekliği daha da artar. Bu durum bu haber için de geçerli olacak mı, göreceğiz.

Playstation 4, Xbox 720'ye Karşı

YORUMLAR