Xbox Başkanı Açıkladı: Xbox Series X'i Yıllarca Kullanabileceksiniz

Xbox Başkanı Phil Spencer yaklaşmakta olan yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Xbox Series X Tüm Zerafeti ile Karşınızda!

Xbox Başkanı Phil Spencer yaklaşmakta olan yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Uzun Kullanım Süresi Sunacak!

Son zamanlarda ortaya çıkan bulut tabanlı oyun platformları ile birlikte pek çok kişi donanım ürünlerinin artık geride kalacağını ve akış hizmetlerinin yükselişine mahkum olacaklarını düşünmeye başlamıştı. Buna karşın Phil Spencer, pek de böyle düşünmüyor gibi gözüküyor.

Bir podcast sırasında açıklamalarda bulunan Spencer, bir cihaz üzerinde oyun oynamanın en azından on yıl boyunca en iyi seçenek olacağını düşünüyor. Yine de akış hizmetlerinin önemli gelişmeler olduğunu ve kendilerinin de bu yönde çalışmalarının olduğunu belirten Phil, "Eğer o sırada başka bir yerde isem tercih ederim, ancak bu kadar." dedi.

Yeni teknolojiler ile birlikte önemli bir kesim PlayStation 5 ve Xbox Series X modellerinin son nesil oyun konsolları olmasını bekliyor. Nitekim Ubisoft CEO'su Yves Guillemot "Oyun akış hizmetinin pek çok kişi için daha erişilebilir bir hale geleceğini ve oyuncuların güçlü donanımlara olan ihtiyacının ortadan kalkacağını düşünüyorum. Son bir konsol daha üretilecek ve sonrasında hepimiz akış hizmetlerine yöneleceğiz." demişti.

Yine de bunun her yeni konsolun öncesinde söylendiğini göz önüne almak gerekiyor. Peki Xbox Series X'in ömrü ne kadar olabilir?

Orijinal Xbox One bundan altı ila yedi sene önce piyasaya sürülmüştü. Buna karşın yeni nesil konsol satışa sunulsa bile satışların bir süre daha devam edeceğini göz önüne almak gerekiyor. Bu nedenle Xbox Series X için on yıl iddiası pek de şaşırtıcı sayılmaz. 

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Xbox Series X 2030 yılına kadar sorunsuz bir deneyim sunabilir mi? Görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorumlar sekmesinden bizlerle ve diğer okurlarla paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR