Xbox Game Pass, PC Platformuna Gelebilir

Xbox Game Pass, PC Platformuna da Gelebilir

Microsoft'un hazırladığı oyuncu dostu sistem Xbox Game Pass, PC platformuna gelebilir. Microsoft'un CEO'su Satya Nadella bu güzel haberi tüm oyunseverlerle paylaştı. 

Çarşamba günü finansal çeyrek raporlarını açıklayan Microsoft, Xbox Game Pass hakkında da önemli açıklamalar yapmıştı. Microsoft CEO’su Satya Nadella, aylık üyelik alarak, belirli oyunları bir süreliğine ücretsiz olarak oynamanızı sağlayan sistemi, bilgisayar platformuna getirmeye hazırlandıklarını söylemişti. Üyelerine her ay 200’den fazla oyuna ulaşma şansı sunan Xbox Game Pass’ın bilgisayar oyuncularına da ulaşması gerektiğini belirten CEO, Xbox Game Pass PC konusunda ilk ipucunu da böylece vermişti. Microsoft'un CEO'su Satya Nadella konuşmasında, "Xbox Game Pass'i PC platformuna getirmek oyuncu topluluğumuzu daha güçlü bir hale getirebilir." şeklinde ifadeler kullanmıştı. 

Xbox Game Pass benzeri bir sistem aslında PC platformunda bir süredir kullanılıyordu. Electronic Arts tarafından oyunculara sunulan Origin Access, yine aylık üyelik şartı sunuyor ve her ay şirket tarafından seçilen oyunların ücretsiz olarak oynanmasını sağlıyordu. Sadece EA oyunları barındırması sebebiyle biraz eksik olduğu söylenebilecek olan sisteme rakip olmaya gelen Xbox Game Pass’te ise birçok şirketin oyunu bulunabiliyordu. Satya Nadella, Xbox Game Pass'in PC'ye gelmesi ile ilgili çok fazla detay vermedi. Önümüzdeki günlerde bu durum ile ilgili yeni bilgilerin geleceğiyse söylenenler arasında yerini aldı.