Xbox'ın İlk Oyun Kumandası Tekrar Geliyor

Oyun konsolu tarihinde önemli bir yeri olan Xbox'ın ilk oyun kumandası tekrardan canlandırılıyor. Yazılım devi Microsoft, The Duke’u Xbox One ve Windows 10 uyumlu olarak kullanıcılara sunacak.

Seamus Blackley isimli tasarımcıyla tekrardan gündeme gelen ilk oyun kumandası The Duke, günümüzdeki kumandalara oranla çok daha büyük ve kullanımı zordu. Tekrardan aynı tasarımla gelecek olan The Duke’da ufak değişiklikler söz konusu. Örneğin; orta kısımda Xbox yazısının olduğu bölümde OLED bir ekran yerini alacak. Ayrıca kumandanın güncel olması için titreşim eklenebileceği de ifade ediliyor.

17 yıl önce oyun severlerle buluşan The Duke, Microsoft tarafından şu anda onaylanmış durumda. İlk olarak tasarımda yeniliğe gidilecek ve ardından da seri üretime geçilecek olan The Duke’ın ne zaman çıkacağı ve fiyatının ne olacağı henüz bilinmiyor. Ancak Xbox severleri çok bekletmeyeceğini söyleyen Microsoft, kısa süre içerisinde mağazalarda satışta olacağını da belirtti. Tüm bunlara ek olarak, ABD dışına satışı olup olmayacağı konusunda da henüz net bir bilgi bulunmuyor.

YORUMLAR