Xbox Live ve PlayStation Network’ü Hackleyenler Yakalandı

Xbox Live ve PlayStation Network’ü Hackleyenler Yakalandı

2014 senesinin sonlarında Xbox Live’a ve PlayStation Network’e saldırılar düzenleyerek her iki platformun da bir süre kullanılamamasına neden olan Lizard Squad üyeleri yakalandı.

Yaklaşık 2 sene önce, 2014’ün son günlerinde Xbox Live’ı ve PlayStation Network’ü hedef alan Lizard Squad üyeleri, iki platformu da bir süre devre dışı bırakmıştı. Yapılan saldırı sadece çevrimiçi oyun oynayanların oyun zevkini baltalamakla kalmamış, aynı zamanda PlayStation’ın ve Xbox’ın müşterilerine gönderdikleri yılbaşı hediyelerinin de ulaşmasını engellemişti. Milyonlarca konsol oyuncusu, yılbaşı tatili sırasında konsollarından oyun oynayamadıklarını dile getirmiş ve artan şikayetler Xbox’ı ve PlayStation’ı harekete geçirmişti. Lizard Squad, PlayStation ve Xbox araştırmaya fırsat bulamadan saldırıları üstlendi ve dikkatleri üzerine çekti.

2 sene boyunca takip edilen Lizard Squad üyeleri, sonunda yakalandılar. Zachary Buchta (İngiltere) ve Jan Willem Van Rooy (Hollanda) isimli hacker’lar, Xbox Live’a ve PlayStation Network’e yaptıkları saldırıların yanı sıra birçok DDoS saldırısından da aranıyorlardı. Şimdi yetkililer, yakalanan hacker’ların Xbox Live ve PlayStation Network saldırılarında tek olup olmadıklarını araştıracaklar.

Windows'un Güvenli Modu Hack İçin Kullanılıyor

Dropbox ve Google Drive'a Erişim Engellendi! (Güncellendi)

Google Vietnam, Lizard Squad Tarafından Hacklendi

YORUMLAR