Xbox One 12 Kasım'dan İtibaren Bakın Hangi XBox 360 Oyunlarını Destekleyecek?

Xbox One 12 Kasım'dan İtibaren Bakın Hangi XBox 360 Oyunlarını Destekleyecek?

Microsoft Xbox One konsolların Xbox 360 oyunlarını destekleyeceğini geçtiğimiz E3 konferansında açıklamıştı. 12 Kasım’da bu uygulama başlıyor.

E3 Konferansında Xbox One’ın geriye yönelik uyumlu çalışacağı açıklandığında Kasım ya da Aralık ayı hedef gösteriliyordu. Ancak dün atılan bir Microsoft Xbox One resmi Twitter iletisi 12 Kasımda tüm Xbox One sahiplerinin Xbox 360 oyunları konsollarında oynayabileceğini müjdeliyor.

Ne yazık ki, geriye dönük bu oyun desteğinde Xbox One listesinde Activison oyunları yok. Ancak Ubisoft, Capcom, EA, Codemasters, Disney, Bethesda, Square Enix gibi dev yapımcılar geriye yönelik uyumluluğu destekliyorlar. Bu üreticilerle beraber bir çok oyun yapımcısı da uyumluluk listesine dahil. Belki yakında Activision’da bu gruba dahil olabilir.

Uyumlu oyunlar listesinde ise Fallout 3, Gears of War serisi, Borderlands, Just Cause 2 gibi önemli oyunlar bulunuyor. Çok yakında uyumlu olacak oyunlar arasında Assassin’s Cred II - Brotherhood, BioShock - BioShock Infinite, Far Cry 2 ve 3, Risen gibi popüler oyunlarda var. Bu oyunların 2015 yılı sonuna kadar uyumlu hale gelmesi bekleniyor.  

Microsoft Edge Tarayıcı Xbox One'a Geliyor

XBox One'da XBox 360 Oyunları Oynanabilecek

YORUMLAR