Xbox One, Artık Yaptığımız Aksanı da Tanıyacak

Xbox One, Artık Yaptığımız Aksanı da Tanıyacak

Özellikle Xbox 360'ta yaşadığımız zorluklardan biriydi bu ses tanıtma olayı. Kinect'in sesimizi algılayabilmesi için bağırdık da bağırdık zamanında. Xbox One'dan daha fazlasını beklerken, Microsoft bugün güzel haberi verdi.

Haziran ayında açıklanan ve geçtiğimiz pazartesi günü kesinleşen bu haber, Xbox One'ın aksanımızı tanımasıyla ilgili. Şirketin programla direktörlerinden Larry Hryb, yani diğer bir adıyla bilinen ünlü Major Nelson, artık Xbox One'ın kendi seçtiğimiz aksana göre hareket etmesine izin verildiğini açıkladı.

Örnek verecek olursa, Amerika olarak kendi yerinizi seçmiş olsanız bile, Avustralya ya da İngiliz aksanınızı tanıtıp, ona göre konuya hakim olabiliyorsunuz.

Tüm bunların yanında haziran güncellemesi ile birlikte Xbox One'a farklı özellikler gelmiş durumda. Artık kendi achievementlar'ımızı takip edebileceğiz; hem de bunu oyundan çıkmadan yapabileceğiz. Xbox One ile ilgili gelişmeler güzel, Microsoft çalışmaya devam ediyor. Özellikle bu aksan tanıma olayı gerçekten Microsoft'un farklı düşündüğünün kanıtı, bizim de hoşumuza gitmiyor değil.

Xbox One, hızlı gitmeye devam ediyor. Biz de aynı hızla takibi sürdüreceğiz, bizimle kalın.

Xbox One Oyunları.

YORUMLAR