Xbox One Elite'e Özel Bu Özellik Tüm Xbox Kontrolcülerine Geliyor

Xbox One Elite'e Özel Bu Özellik Tüm Xbox Kontrolcülerine Geliyor

Microsoft’un oyun ekibinde çalışan Mike Ybarra’nın tweetine göre Windows 10 ile güçlendirilmiş Xbox One kontrol paneli, yeni yazılım güncellemesiyle gelecek tek yenilik olmayacak.

Microsoft’un ülkemizde fazla tutulmayan oyun konsolu (yeni nesil eğlence sistemi) Xbox One, yazılım güncellemesinden sonra Windows 10’dan arayüz olarak farklı olmayacak. Geliştirilme aşaması henüz tamamlanmayan yeni yazılım yayınlanmadan, Twitter kullanıcısının sorusuna üzerine Mike Ybarra’dan bir müjde geldi. Mike Ybarra’nın söylediğine göre şu anda sadece Xbox One Elite kontrolcüsünde bulunan özelleştirme seçeneği tüm Xbox kontrolcülerine sunulacak. Bildiğiniz üzere Xbox One Elite kontrolcüsünde tuşları oynadığınız oyuna göre dilediğinizce değiştirebiliyordunuz. Tuş atama fonksiyonu ilerleyen zamanlarda (net bir tarih paylaşılmadı) Xbox One ve Xbox 360 kontrolcülerinde de desteklenecek.

Microsoft’un E3 konferasında tanıttığı özelleştirilebilir kontrolcüsü XBOX One Elite, kutusundan 6 analog stick, 4 tetik tuşu, 2 d-pad, usb kablosuz, 2 pil ve tabii ki kullanım kılavuzu çıkıyor. Yurt dışı satış fiyatı 150 dolar olan özel kontrolcünün ülkemize ne zaman giriş yapacağı ve fiyatının ne olacağını henüz bilmiyoruz ancak sadece tuş atamasından dolayı bu kontrolcüyü almayı düşünüyorsanız paranızı yok yere harcamış olacaksınız. Bu kontrolcünün önemli fonksiyonlarından birinin eski Xbox kontrolcülerine sunulması da Sony’nin örnek alması gereken hareketler arasında.

Microsoft Edge Tarayıcı Xbox One'a Geliyor

YORUMLAR