XBOX One Kontrolörü PC'lerde Çalışabilecek

XBOX One Kontrolörü PC'lerde Çalışabilecek

Microsoft, Kasım ayında piyasaya süreceği sonraki nesil oyun konsolu XBOX One hakkında yeni bilgiler paylaşmaya devam ediyor. Yazılım devinin XBOX One’ın kontrolörü hakkında bir iyi bir de kötü haberi var.

Yazılım devi, yeni nesil eğlence sistemini piyasaya sürmeye hazırlanırken, bir yandan da -gelen eleştiriler neticesinde- oyuncuların dikkatini çekmek adına gerek oyun çalıştırma politikası gerekse de hareket ve ses algılayıcısı ile ilgili birtakım değişikliklere gidiyor. Geçtiğimiz gün XBOX One’ın çalışması için Kinect’in bağlı olması zorunluluğunu ortadan kaldırdıklarını belirten Microsoft, kontrolörü hakkında yeni bir bilgi paylaştı.

Mevcut XBOX 360’ın kontrolörüne göre tamamen farklı bir mimariye sahip yeni kontrolör, bilgisayarlara bağlanabilecek. Ancak uyumluluğun nasıl olacağı henüz belli değil ve 2014’ten önce de bu seçenek mümkün olmayacak. Bilgisayarların sunduğu yüksek grafik kalitesi ile oyunlarımızı XBOX One kontrolörü ile oynamamız için sabretmemiz gerekecek.

Ergonomik yapısı ile dikkat çeken yeni kontrolör, yeni bir kablosuz protokol kullanıyor ve bataryanın çıkarılmasını sağlayan microUSB çıkışına sahip.

Google+ SoundCloud Entegrasyonunu Duyurdu

YORUMLAR