Xbox One Mart Ayı Sistem Güncellemesi Hazır

Xbox One Mart Ayı Sistem Güncellemesi Hazır

Microsoft Xbox One için Mart ayı güncellemesinin hazır olduğunu açıkladı. Xbox One’lar için indirilmeye hazır güncelleme konsollara gelmeye başladı.  2013 yılından beri konuşulan ‘ekran görüntüsü alma’ artık mümkün olabilecek.Ancak Mart güncellemesiyle gelen tek özellik elbette bu değil. Microsoft ‘arkadaşlar’ bölümüne ‘tavsiye edilen arkadaşlar’ kısmını da yerleştirdi. Böylelikle sizinle beraber arkadaşlarınız haricinde aynı oyunları oynayan kişilere de ulaşabilmeniz ve arkadaş bulmanız kolaylaşıyor.

Güncellemeyle beraber sistemde 2 yeni ikon görünüyor. Bu ikonlar arkadaşlarınızı Kinect kullanıp kullanmadıklarını ve mikrofonlarının açık olup olmadığı haber veriyor.

Yeni güncelleme gerçek isminizi de ağlarda paylaşma seçeneği sunuyor. Böylelikle takma isminizden ziyade Xbox One evreninde gerçek adınızla da nam salmaya devam edebilirsiniz.

Sistem arka planından sıkılanlara müjde. Artık kullanıcıların kendi masa üstü resimlerini ayarlamalarına da izin veriliyor. Hem ekran görüntüü alıp hem de bu görüntüleri masa üzerine döşemek son derece renkli bir Xbox One masa üstü yaratmanıza da olanak verecek.

Güncellemelerle ilgili aşağıdaki videoya bir göz atabilirsiniz.

Xbox One Tasarımcısından İtiraflar

Witcher 3 Özel Xbox One Görüldü

HoloLens Oyunlar Xbox One'a Geliyor

YORUMLAR