Xbox One Nihayet Türkiye'de Satışa Çıktı!

Xbox One Nihayet Türkiye'de Satışa Çıktı!

Microsoft'un geliştirdiği yeni nesil oyun konsolu Xbox One, tanıtılmasının üzerinden yaklaşık bir yıl geçmesine rağmen Türkiye'de ancak satışa çıkarıldı.

Konsollar son dönemde oldukça karmaşık bir viraja girdi desek doğrudur. Yeni nesil oyun konsollarının beklendiği gibi gelmemesi üzerine bazı kullanıcılar mağdur oldu ve Microsoft bu mağduriyeti Xbox One'ı Türkiye'de gecikmeli olarak satışa sunarak iyice çoğalttı. 21 Mayıs 2013'te tanıtılan Xbox One yaklaşık 1 yıldan sonra, 5 Eylül 2014'te Türkiye'de satışa çıkarıldı. Ülkemizde satışa çıktı ama garanti kapması dışında olmasına rağmen çoğu insan yurtdışından Xbox One ihtiyaçlarını gidermiş durumda. Diğer yandan Sony'nin geliştirmiş olduğu Playstation 4 ise tanıtımının üzerinden fazla bir zaman geçmeden Türkiye'de satışa sunulmuştu.

Xbox One Türkiye için 1.599 TL'lik bir fiyat etiketiyle satışa sunuldu ve bu fiyat etiketine sahip yeni nesil oyun konsolunun depolama alanı 500 GB. Ben standart Xbox istemiyorum diyenler içinde Kinect'in dahil olduğu Xbox One 1.999 TL'den satılıyor. Bunun yanı sıra yeni nesil oyun konsolunu destekleyen birçok popüler oyunda satışa sunulmuş durumda.

Xbox One'ın satışa çıkmasının ardından Playstaion'ın resmi hesabından Microsoft'a göndermeli bir tweet atıldı.

 

12 GB PlayStation 3 Sahipleri Artık GTA Online Oynayamayacak

Su Altında Çalışabilen Walkman Sony'den Geldi!

YORUMLAR