Xbox One Oyunları Profilinize Bağlı Olacak

Xbox One Oyunları Profilinize Bağlı Olacak

Micrsoft, 21 Mayıs'ta yaptığı sunumla yeni nesil konsolu Xbox One'ı tanıttı. Xbox One'a dair ilk bilgileri öğrendiğimiz bu sunumda açıklanan bilgiler kadar cevaplanmayan sorular da vardı. Bu sorulardan biri de Xbox One'ın ikinci el oyunlar üzerinde nasıl bir sistem uygulayacağıydı. Microsoft hala bu konu üzerinde net bir açıklama yapmadı. Fakat Xbox One oyunlarını nasıl oynayacağımızı resmi ağızdan açıkladı.

Microsoft Studios'un yardımcı başkanı Phil Spencer, Xbox One oyunlarının kullanıcının profiline entegre olacağını söyledi. Sistem kısaca şu şekilde işliyor: Bir Xbox One oyunu alıyorsunuz ve onu Xbox One'ın sabit diskine yüklüyorsunuz. Daha sonra Xbox One profiliniz oyununuzla bütünleştiriliyor. Ve bu sayede bir daha oyunun fiziksel haline ihtiyaç duymuyorsunuz. Xbox One'ın içerisinde istediğiniz zaman blu-ray disk derdi olmadan oyunu açabiliyorsunuz. Bunun avantajlarından biri; birden çok Xbox One'ınız varsa hiçbirine blu-ray takmanıza gerek olmaması. Direkt olarak profilinize bağlı oyunu anında (gene disk derdi olmadan) açabiliyorsunuz. Fakat bu sistemin akıllara getirdiği bir soru işareti var. O da ikinci el oyunları bu sistemle nasıl oynayacağımız. Spencer, bu konuya önem verdiklerini söylüyor:

İkinci el piyasasının önemini bildiklerini vurgulayan Microsoft Studios yardımcı başkanı Spencer, sistemi geliştirme sürecinin başından beri bu konuyu düşündüklerini söyledi. Yakında bununla ilgili yeni detayları açıklayacaklarını da dile getirdi.

Umarız Microsoft, yeni nesil konsolunda ikinci el piyasasına zarar verecek bir şey yapmaz. Bu konu hakkında daha önce ortaya çıkan söylentileri aşağıdaki yazıdan okuyabilirsiniz.

Xbox One - İkinci El Oyunlar

Xbox One Hakkındaki Tüm Detaylar

YORUMLAR