Xbox One, Playstation 4'ün Gücüne Yetişecek

Just Cause'un yapımcısı, Playstation 4'ün donanım olarak daha güçlü olduğunu ama Xbox One'ın arayı kapatacağını söyledi.

Xbox One, Playstation 4'ün Gücüne Yetişecek

Xbox One duyurulduğundan beri yeni nesil konsollar üzerine bir karşılaştırma telaşı başladı. Bu karşılaştırma akımına, hızını alamayarak Avalanche Studios da giriyor. Just Cause'un geliştiricisi Avalanche Studios, iki konsol üzerinde de çalışma şansı yakalayan firmalardan bir tanesi. Hal böyle olunca Game Informer, bu stüdyodan, iki konsol arasında bir değerlendirme yapmasını istemiş. Firma adına bu değerlendirmeyi yapan kişiyse  stüdyonun ana teknik görevlisi Linus Blomberg.

Blomberg, iki konsoldan Playstation 4'ün donanım anlamında daha güçlü olduğunu en baştan itiraf ediyor. Fakat Sony'nin erken zafer ilan etmemesi gerektiğini, çünkü Xbox One'ın ilerleyen zamanlarında gelecek yapımcı desteği gibi özelliklerin konsola güç katıcağını ve bu sayede PS4 ile Xbox One arasında denge sağlanacağını söylüyor. Cloud sisteminin de Xbox One'ın önemli özelliklerinden olduğunu belirten Blomberg, her şeye rağmen iki konsolu sadece donanım olarak karşılaştırmamak gerektiğinin altını çiziyor. Henüz iki konsolun da sürecin başında olduğunu söyleyen Blomberg, daha sağlıklı bir değerlendirme için biraz daha zaman gerektiğini dile getiriyor.

Playstation 4 vs Xbox One

YORUMLAR