Xbox One Tasarımcısından İtiraflar

Xbox One Tasarımcısından İtiraflar

Carl Ledbetter Xbox One tasarımında aktif göreve almış bir tasarımcı. Yaptığı bir açıklama konsol sahiplerinin yüzünü buruşturmasına sebep oldu. Ledbetter konsolun tasarımının son derece kaba olduğunu savunuyor. 

Konsolun boyutlarının tasarım grubunun istediğinden daha kalın ve kaba olduğunu savunan Carl Ledbetter, oyuncuların konsolu istedikleri yere rahatça sığdıramamalarının sebebinin beklenenden daha büyük tasarıma sahip olmasından kaynaklandığını söylüyor.

Tasarımdan kimsenin memnun kalmadığını belirten Ledbetter, “bu kadar kalın ve kaba bir kasa düşünmemiştik, herkes kasanın kaba ve ağır olmasından şikayet ediyor” dedi. Konsolun prototipinden daha kalın olmasının sebebinin, yüksek elektrik çeken güç ünitesi ve işlemcilerin soğutulması için kullanılan büyük fanlardan dolayı olduğunu söyleyen tasarımcı, ilk tasarımların bir “waffle” kadar ince olduğunu belirtti.

Bir diğer sorun ise Xbox One ‘ın bir önceki modeli Xbox 360’dan daha ağır olması. Konsol sadece kendi modelleri arasında değil, rakipleri Playstation 4 ve WiiU’dan da geniş ve ağır. Ledbetter’a göre konsolun güçlü olması için sonradan yapılan tüm eklentiler cihazın son halini belirlemiş. Bu yüzden düşünülenden daha farklı bir tasarım ortaya çıkmış.

Xbox One Sürekli Çalışacak

Xbox One Online Kontrol Yapacak

YORUMLAR