Xbox One Ultra HD ve 3 Boyut Destekleyecek

Xbox One Ultra HD ve 3 Boyut Destekleyecek

Zayıf bir sunumla ortaya çıkan Xbox One'ın detaylı özellikleri tanıtımın ardından ortaya çıkmaya başladı. Microsoft geçtiğimiz günlerde yapılan sunumda konsolla ilgili detaylar açısından çok yüzeysel bilgiler paylaşmış, TV özelliği, Skype gibi oyunseverlerin çok da umrunda olmayan ve gereksiz olarak nitelendirdikleri özellikler üzerinde yoğunlaşmıştı. Bu nedenle konsolun ana özellikleri sorgulanır olmuştu. Neyse ki Microsoft takip eden günlerde konsolla ilgili bilgileri oyunseverlerden saklama niyetinde değil.

Microsoft'un onayladığına göre Xbox One Ultra HD ya da 4K çözünürlüğü destekleyecek. Daha önceden Sony PlayStation 4'ün 4K videoları oynatabileceğini açıklamıştı. Microsoft Xbox One ise hem 4K hem de 3 boyutlu olarak Ultra HD içeriği yürütebilecek; fakat yürütülecek içeriğin videolar mı, televizyon yayınları mı ya da oyunlar mı olacağı konusunda kesin bir bilgi yok.

Oyunseverlerin ilk adımda bu konuda çok endişelenmesine gerek yok; çünkü Ultra HD medyalar ve oyunlar şu an için piyasaya çıkmadı. Televizyon yayınları ise sadece birkaç kanaldan ibaret. Bu içeriklerin önümüzdeki 5 sene içerisinde yaygınlaşması bekleniyor.

Mirror's Edge 2 E3 2013'te Duyurulabilir

YORUMLAR