Xbox One X Ön Siparişe Hazır!

xbox

Sony ile oyun konsolu yarışında olan Microsoft, bir süre önce Xbox One X'in özellikleri ve fiyatı paylaşmıştı. Yeni Xbox One X, dün itibarıyla ön siparişe açıldı. 

Microsoft, yeni oyun konsolu olan Xbox One X'i "dünyanın en güçlü oyun konsolu" olarak tanıtmıştı. 4K oyun desteği sunan konsol, ilk defa E3 fuarında kullanıcılarla buluşmuştu. Bu sürecin üzerinden birkaç ay geçti ve yeni konsol Xbox One X artık ön sipariş verilmeye hazır durumda.

Dün itibarıyla One X'in ön siparişi duyuran Microsoft şirketi, en erken 7 Kasım tarihine kadar yeni konsolları oyunculara ulaştırmayı hedefliyor. Microsoft'un ilk hedefinde Amerika kıtası yer alıyorken, sırayla Avrupa ve Asya siparişlerine de yeni Xbox One X'i gönderecek. 

Microsoft tarafından 500 dolar fiyat etiketine layık görülen Xbox One X, ilk yorumlara göre pahalı olduğu düşünülüyor. Ayrıca normal One X dışında One X Scorpion sürümünü de çıkaracak olan Microsoft, bu konsolun fiyatını daha yüksek belirleyeceği söyleniyor. Bunlara ek olarak Xbox One X için optimize edilmiş 130'dan fazla yeni oyun bulunuyor. Ancak bu sayı zamanla daha da artacaktır.

YORUMLAR