Xbox One X Satış Rekorları Kırıyor

Xbox One X Satış Rekorları Kırıyor

Microsoft'un getiğimiz hafta ön siparişe açtığı yeni oyun konsolu Xbox One X firmanın yüzünü güldürecek gibi görünüyor.

İlk başta Project Scorpio kod adıyla tanıtılan konsol, güçlü donanımsal özellikleriyle oyuncuların beğenisini kazanmıştı. Bu oyun konsoluyla Xbox, 4K çözünürlüğe adım atıyordu. Aslında PlayStation 4 Pro da aynı amaçla tasarlanmıştı, yani Xbox One X bu konuda herhangi bir yenilik yapmıyordu. Fakat Sony, PlayStation 4 Pro'da donanımı ciddi anlamda güçlendirmek yerine yazılımsal bir çözüm ile 4K'nın kapısını aralamıştı. Xbox One X ise bu iş için daha fazla donanım gücü sunmakta.

Xbox One X'in Project Scorpio Edition adlı özel versiyonu ön siparişe açıldığında ülkemizde bu konsol için 2.899 TL fiyat belirlemişti. Yurt dışında ise konsolun fiyato 500 $ civarında. Buna rağmen Microsoft ciddi sayıda ön sipariş aldığını açıklıyor. Hatta Xbox One X ön siparişleri şu ana kadar çıkış yapmış Xbox konsolları arasında en yüksek sayıya sahipmiş.

Microsoft'un Xbox One X ile PlayStation'ın oyun konsolu dünyasındaki liderliğini kırması muhtemel gibi görünüyor. Konsol resmi olarka 7 Kasım 2017 tarihinde çıkış yapacak.

Xbox One X Türkiye Fiyatı Açıklandı!

YORUMLAR