Xbox One X Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Xbox One X Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Uzun süredir beklenen Microsoft'un yeni konsolu ortaya çıktı. Project Scorpio olarak bilinen konsolun ismi Xbox One X olarak açıklanırken, üstün özellikleri de ortaya çıktı. 

Yeni nesil konsolların VR ve 4K teknolojisinin gerisinde kalmasının ardından ilk atak Sony'den gelmiş ve Playstation 4 Pro tanıtılmıştı. İlk Playstation 4'e göre neredeyse iki kat daha iyi özelliklere sahip olan Playstation 4 Pro, geçtiğimiz sene içerisinde kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Ardından Microsoft da Project Scorpio adında yeni bir konsol yaptığını duyurmuştu. E3 2017 konferansı sırasında Xbox One X de tanıtıldı

Tam 4K çözünürlüğü olacağı söylenen konsolun 60FPS destekleyeceği de belirtildi. 1.17Ghz hızında çalışan 6 teraflop GPU 'ya sahip olan konsolun 12GB GDDR5 belleği ise beklenmeyen özelliklerinden bir tanesiydi. Xbox One S gibi 4K UHD Blu-Ray de destekleyen konsolun, 7 Kasım tarihinde satışa çıkacağı da açıklandı. 

Xbox One sahiplerinin hesaplarını ve oyunlarını direkt olarak aktarabileceği müjdesi de verilirken, bugüne kadar piyasaya çıkarılmış en iyi konsol olarak tanıtılan Xbox One X'in tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. 

Çok Az Oyuncu PS4 Pro veya Project Scorpio Sahibi Olmak İstiyor

12GB RAM ile Gelen Yeni Konsol Scorpio, Yıllarca Oyun Oynatacak

Microsoft'un Yeni Oyun Konsolu Project Scorpio'nun Fiyatı Ortaya Çıktı

YORUMLAR