Xbox One X Türkiye Fiyatı Açıklandı!

Xbox One X Türkiye Fiyatı Açıklandı!

Günümüze kadar geliştirilmiş en güçlü oyun konsolu olarak Xbox One X ile ilgili yeni bilgiler paylaşıldı. Xbox One X Türkiye fiyatı ve Xbox One X Türkiye çıkış tarihi resmi olarak açıklandı.

Klasik Xbox One ile kıyaslandığında daha yüksek RAM, daha güçlü bir ekran kartı ve daha güçlü bir işelmci içeren Xbox One X, 4K çözünürlükte akıcı bir oyun deneyimi yaşatmak için tasarlanmıştı. PlayStation 4 Pro da aynı amaçla geliştirilmişti; fakat PlayStation 4 Pro bu işi yaparken yazılımsal bir hileye başvuruyordu. Donanımsal altyapısı gerçek 4K için çok güçlü olnayan PlayStation 4 Pro'nun bu nedenle Xbox One X'ten geride kalacağını söyleyebiliriz.

Peki Xbox One X ülkemizde ne zaman satışa sunulacak ve fiyatı ne olacak? Microsoft, ilk aşamada Xbox One X'in Project Scorpio adlı özel sürümünü satışa açacak. 7 Kasım 2017 tarihinde satışta olacak bu özel Xbox One X sürümünün ön sipariş fiyatı ise 2.899 TL olarak belirlenmiş:

Bu özel sürüm aslında üzerindeki Project Scorpio yazısı haricinde çok da özel değil; çünkü kutu içeriğinde herhangi bir oyun yer almıyor. Xbox One X Project Scorpio sürümünün içeriği şu şekilde listelenmekte:

Daha sonradan daha ucuz bir standart Xbox One X sürümünün satışa sunulması muhtemel. Xbox One X Project Scoprio sürümünün ön sipariş sayfasına bu bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz.

Xbox Scorpio ve Playstation 4 Pro Karşılaştırması

YORUMLAR