Xbox One'a Ekran Görüntüsü Alma Özelliği Gelecek

Xbox One'a Ekran Görüntüsü Alma Özelliği Gelecek

Microsoft'un oyun konsolu Xbox One, yazılımsal olarak geliştirilmeye devam ediyor.  Xbox bölüm başkanının yaptığı açıklamaya göre, konsol kullanıcılarının uzun süredir Microsoft'tan istediği ekran görüntüsü alma özelliği, yazılımsal bir güncellemeyle yakında kullanılabilir hale gelecek.
Hali hazırda Xbox One'da video olarak ekran görüntüsü kaydı yapılabiliyorken, kullanıcılar ekranın anlık resmini de kaydetmek ve paylaşmak istiyor. Xbox bölüm başkanı attığı bir tweet'te, bu özelliğin yeni Xbox One geliştirici kitinde bulunduğunu açıkladı. Çok yakında tüm Xbox One kullanıcılarına geleceği anlamına gelen bu adımla, Playstation 4'te olup da Xbox One'da olmayan özellik sayısı da azalmış oldu. Xbox'ın tek rakibi PlayStation'da ekran görüntüsü almak, paylaşım butonuna basarak veya 2 kere L1 tuşuna basarak yapılabiliyor. Xbox tarafında ise Y tuşuna basarak ekran görüntüsü alınabilecek. X tuşu ise her zamanki gibi oyun kayıt işlevini devam ettirecek.

Çok büyük bir ihtiyaç olmasa da ve az bir kitle tarafından talep edilse de, Microsoft'un kullanıcılarını dinleyip, yeni bir özelliği sistemine eklemesi, olumlu karşılanması gereken bir hareket. Yeni yapılanmasının etkili olduğu çalışmalarla, bakalım Xbox One daha hangi yeni özellikler eklenecek.

YORUMLAR