XBox One'da XBox 360 Oyunları Oynanabilecek

XBox One'da XBox 360 Oyunları Oynanabilecek

Microsoft'un bugün yaptığı sunumda XBox fuara damgasını vurdu. Yapılan oyun duyuruları ile gönlümüzü tekrar çalmayı başaran Microsoft cephesi son yaptığı duyuruda hepimizi heyecandan havalara uçurdu. Yapılan duyuruya göre bundan sonra XBox One'da XBox 360 oyunları oynanabilecek. Hepimizin hayal ettiği bu durum sonunda gerçekleşecek gibi duruyor.

Eğer daha önceden XBox 360 oyunlarına sahipsek eksta bir ücret ödememizi de gerek kalmayacak. Direkt olarak XBox One üzerinden oynamaya başlayabileceğiz. Ayrıca yapılan duyuruda XBox 360 DVD'lerinin XBox One üzerinde çalışabileceği de söylendi.

İlk olarak XBox Preview üyelerine kullanıma açılacak olan bu özellik daha sonrada tüm üyelere açık olarak sunulacak.

Ayrıca fuarda XBox Elite isimli yeni kontrolcünün de videosu yayınlandı. İlk bakışta yeni tetik tuşlarını ve değiştirebilen dpad tuşlarını gördüğümüz bu yeni kontrolcüde ayrıca kulaklık girişi de bulunacak. 

Microsoft cephesinden gelen bu sevindirici haberlerden sonra bugün saat 04:00'de Sony cephesinden gelecek haberleri büyük merakla bekliyorum. Anlık olarak takip ederek bu haberleri ve içerikleri sizlere ulaştıracağım. Takipte kalın.

YORUMLAR