XBOX One'ın Tanıtılmasına Bir Hafta Kaldı

XBOX One'ın Tanıtılmasına Bir Hafta Kaldı

Oyun tutkunlarının merakla beklediği E3 2013 etkinliği yaklaşırken, Microsoft yeni oyun konsolu XBOX One’ın tanıtımını gerçekleştireceği E3 etkinliği ile ilgili detayları basına sundu. Kullanıcıların yeni nesil oyun konsolları hakkında düşüncelerinin kesinleşeceği, oyun dünyasının en büyük etkinliği sayılan Electronic Entertainment Expo'ya sadece bir hafta kaldı. 

Microsoft, 21 Mayısta Redmond kampüsünde düzenlediği etkinlikle hepsi bir arada eğlence sistemi olarak tanımladığı yeni nesil oyun konsolu XBOX One’ın tanıtımını gerçekleştirmişti. Ancak Microsoft’un etkinlikte XBOX One’ın yeni özelliklerinden çok konsolun TV özelliklerine yoğunlaşması oyuncuları oldukça kızdırmıştı. Bir oyuncunun Twitter aracılığıyla “Bu TV,TV,TV,TV diye mi gidecek, E3’te hiç oyun yok mu? İzlemiyorum” sözleri üzerine XBOX Live’ın programlama direktörü Larry Hryb de “Oyunlarımızı göstermek için sahnede TV veya benzeri şeyleri kullanacağımızı doğrulayabilirim. E3’teki TV konuşması bu kadar olacak” yanıtını vererek, E3 etkinliğinde XBOX One oyunlarını göreceğimiz kesinleşti. Bugün de Larry Hryb “Major Nelson” Los Angeles’ta gerçekleştirilecek olan E3 etkinliği ile ilgili daha fazla bilgi paylaştı.

Major Nelson’ın kişisel internet sitesinde lansmanın 10 Haziran Pazartesi günü Los Angeles’taki Galen Center’da gerçekleşeceği belirtiliyor. Büyük olasılıkla yeni oyunları göreceğimiz XBOX One basın etkinliği 90 dakika sürecek. Türkiye saati ile saat 11:00’de başlayacak etkinliği canlı olarak Xbox.com ve XBOX 360 oyun konsolumuz üzerinden takip edebileceğiz. Kaçıranlar E3 2013 etkinliğinin tekrarını sonraki gün tekrar izleyebilecek.

Yeni nesil hepsi bir arada eğlence sistemi XBOX One’ın tanıtılmasına sadece 8 gün kaldı. Hazır mısınız?

YORUMLAR