Xbox One’ın Yeni Kontrol Cihazı Görüldü

Xbox One’ın Yeni Kontrol Cihazı Görüldü

Xbox One’ın Avusturya’daki resmi destek sitelerinden birinde yeni bir kontrol cihazı görüldü. Hemen paylaşılan bu görüntü üzerine web sitesi ürünü sayfalarından kaldırdı.

Yeni çıkacağı düşünülen kontrol cihazının eskisinden hemen hemen hiçbir farkı olmadığı dikkati çekiyor. Ancak dikkatli bakıldığında kontrol cihazının yan tarafında 3.5 mm’lik bir kulaklık girişi olduğu görülüyor. Yani kulaklık kullanmak için artık uzun kablolara ya da bluetooth cihazlara ya da adaptörlere ihtiyaç kalmayacakmış gibi görünüyor.

Avusturyalı Libro Xbox One destek ürünleri web sitesinden her ne kadar ürün kaldırılmış olsa da, yeni kontrol cihazının çok yakında pazara çıkacağı belli. Çünkü siteden sızan görüntüler son derece gerçek. Öte yandan Xbox’un kontrol cihazlarına yapacağı yeniliklerin bununla da kalmayacağı konuşuluyor. Özellikleri hakkında henüz bir şey bilinmeyen kontrol cihazının yeni birkaç sürprizi de olabilir.

Playstation 4 kontrol cihazlarıyla karşılaştırıldığında biraz sade kalan Xbox One aparatları, aradaki bu farkı kapatmak için kontrol cihazlarında yenilikler yapmaktan kaçınmayacaktır. 

HoloLens Oyunlar Xbox One'a Geliyor

YORUMLAR