Xbox Scorpio Fiyatı ile Can Sıkabilir

Xbox Scorpio Fiyatı ile Can Sıkabilir

Xbox Scorpio hakkında henüz ayrıntılı bilgilere sahip değiliz. Bilmediğimiz bilgilerin başında konsolun özellikleri yer alırken, Xbox Scorpio'nun fiyatının da ne olacağı henüz belli değil. Buna dair ilk açıklama ise Xbox'ın patronundan geldi.

Microsoft'un Xbox kanadının başındaki isim olan Phil Spencer, WinBeta isimli internet sitesine yeni konsolları hakkında açıklamalarda bulundu. Şimdilik Xbox Scorpio ismiyle anılan konsola dair en merak edilenler arasında bulunan fiyat konusunu cevaplayan Spencer, Scorpio'nun "premium ürün" kategorisinde olduğunu ve çok ucuz olmayacağını söyledi. Playstation 4 Pro ile karşılaştırılınca, çok çok daha iyi bir konsol yaptıklarını söyleyen yönetici, bunun fiyatının da buna endeksli olacağını söyledi.

Yeni konsolun çıkış fiyatını tam olarak açıklamayan Spencer, Xbox Scorpio'nun 600 dolardan daha yüksek bir fiyattan yukarıda olmayacağını söylemekle yetindi. Günümüz dolar kuruyla 1800TL yapan bu fiyata vergileri ve diğer giderleri eklediğimizde, Scorpio 600 dolar gibi bir fiyatla satılırsa, ülkemizde 2.000TL'den fazla olacağı kesin. 600 dolarlık fiyatı çok görmeyen Spencer, 2007'de çıkan Playstation 3'ün de ilk günlerde 600 dolarlık fiyat etiketiyle satıldığının altını çizdi.

Xbox Scorpio Gerçek Bir 4K Oyun Konsolu Olacak

Xbox Scorpio, Xbox One Kadar Güçlü Olacak mı?

4K ve Sanal Gerçeklik Destekli Xbox One Resmileşti!

YORUMLAR