Xbox Series X ile Kaldığınız Yerden Devam Edebileceksiniz

Bu hafta içerisinde Microsoft tarafından açıklanan yeni Xbox Series X özellikleri arasında Quick Resume özelliğinin olduğunu öğrenmiştik.

Bu hafta içerisinde Microsoft tarafından açıklanan yeni Xbox Series X özellikleri arasında Quick Resume özelliğinin olduğunu öğrenmiştik. Bu özellik sayesinde birden fazla oyun açıp, aralarında hızlıca geçiş yapabileceksiniz. Ne var ki, sistemi yeniden başlatmanın mevcut duruma etkisi olmayacakmış.

Dün itibarıyla Major Nelson, Xbox Program Yönetimi Yöneticisi Jason Ronald ile bir Podcast yayını gerçekleştirdi. Bu yayın sırasında Ronald, Xbox One konsolunda oynadığınız oyunlarda Quick Resume özelliğinin kullanılabilir olduğunu ama Xbox Series X ile bunun birden fazla oyun arasında yapılabildiğini yineledi.

Konuşmasının devamında ise bu özelliğin ne kadar büyük bir çapta kullanılabileceğine dair önemli detaylar paylaştı. Jason Ronald, laboratuvarda Xbox Series X konsolunda çeşitli oyunlar oynuyormuş. Bu oyunlar arasında sistemi test etmek amacıyla sürekli geçişler yapıyormuş. Bu geçişlerin gerçekten hızlı ve kesintisiz olduğuna da dikkat çekiyor kendisi. Ne var ki bu esnada araya sistem güncellemesi girmiş ve konsol kapanıp yeniden açılmış. Önemli olan noktanın tam da burası olduğunu söylüyor, Ronald. Sistem güncellemesi seansının açık olan oyunlara hiçbir etkisi olmamış. Kaldığı yerden devam edebilmiş.

Uzun lafın kısası, herhangi bir şekilde Xbox Series X konsolunuzu kapatıp yeniden açmanız gerektiğinde oyunlarınızı da yeniden açmanız gerekmeyecek. Açık bir şekilde sizi bekliyor olacaklar. Sanki konsolunuzu hiç kapatmamışsınız gibi.

Microsoft yeni nesil için oldukça sıkı hazırlanıyor. Oyuncuları sabırsızlandıracak özelliklerin olduğu bir Xbox Series X ile karşılaşacağız. Bakalım Sony, PlayStation 5 ile ne gibi yenilikler sunacak. Şu anlık sessizlik hakim ama Microsoft tarafından yapılan ataklara karşı elbet bir cevap vereceklerdir. Bekleyelim, görelim.

YORUMLAR