Xbox'a Microsoft Cortana Desteği Geldi

Xbox'a Microsoft Cortana Desteği Geldi

Microsoft'un Windows işletim sistemi için kullanıma sunduğu sesli asistan teknolojisi artık Xbox üzerinden de kullanılabiliyor.

Oyun konsolları arasında oldukça ön planda olan Xbox, Microsoft'un desteğini almasından dolayı sürekli gelişmeye devam ediyor. Microsoft'un yaptığı son hamleyle birlikte Xbox artık sesli komutları da algılayabilir hale geldi. "Yaz Güncellemesi" ismini taşıyan yeni güncelleme paketiyle birlikte, Xbox kullanıcıları Cortana ile istediklerini yapabilecekler.

Cortana nedir?

Cortana, Microsoft'un geliştirmiş olduğu sesli asistan teknolojine verilen isimdir. Kullanıcıların komutları doğrultusunda tuşlara dokunmadan işlem yapabilen Cortana, Apple'ın Siri'sinin yaptığı işlemlerin hemen hemen hepsini yapabiliyor. Cortana'nın henüz Türkçe dili konusunda fazla bilgisi olmasa bile yurtdışında oldukça fazla kullanılmaya başlandı bile.

Xbox için yayınlanan güncellemeyle birlikte aktif olan Cortana, sesli komutlar sayesinde oyun konsolunu açıp kapatabiliyor. Aynı zamanda oyun konsolunda yapılması gereken diğer ayarları da sizin yerinize Cortana yapabilir. Microsoft'un Xbox için yayınladığı Cortana güncellemesi şuanda sadece Birleşik Krallık ve ABD'deki kullanıcılar için aktif edilmiş durumda. İlerleyen zamanlarda Cortana'nın diğer bölgelere de gelmesi bekleniyor.

Siri'nin Meslektaşı Cortana Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey

Playstation vs. Xbox: E3 2016'nın Kazananı Hangi Konsol Oldu?

YORUMLAR