Xerox Çeviri Yapabilen Fotokopi Makinesi Geliştirdi

Xerox Çeviri Yapabilen Fotokopi Makinesi Geliştirdi

Fotokopi, tarayıcı ve yazıcı teknolojileri üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen ABD'li şirket Xerox, geliştirdiği yeni özellik ile gündeme geldi. Xerox, ürettiği makinelere çeviri fonksiyonu eklemeyi başardı.

Bu fonksiyonla yeni fotokopi cihazı kağıt üzerindeki metni istenilen bir dile çevirilebiliyor. 44 farklı dil desteği olan yeni özellik "Kolay Çeviri Servisi" olarak adlandırılıyor.

Xerox'un servisinin kullanımı ise odukça basit. Çeviri yapılmak istenen metin makineye fotokopi çekilecek gibi konuluyor ve diğer taraftan çevirilmiş hali çıkıyor. Hızlı ve basit bir servis olan Kolay Çeviri Servisi sanıldığı gibi ücretsiz değil. Xerox'un servisi çeviri için kelime başı ücret talep ediyor. İlk 30 çeviriyi ücretsiz yapan servis, sonraki çeviriler için ücret talep ediyor. 100 sayfalık bir çevirinin ortalama maliyeti ise 10 dolara denk geliyor. (Eğer sonuçlar Google Translate gibi olmayacaksa fiyat çok da fazla değilmiş).

Öte yandan işini makineye bırakmak istemeyip daha kaliteli çeviriler yaptırmak isteyenler için de gerçek insanlardan tercüme talep edilebiliyor. Bu durumda ise her bir kelime için 10 cent para isteniyor.

YORUMLAR