Xiaomi İmkansızı Başardı, 12 Saatte 2.12 Milyon Telefon Sattı

Xiaomi, 12 saat içinde 2 milyonu aşkın akıllı telefon satışı gerçekleştirdi.

Xiaomi İmkansızı Başardı, 12 Saatte 2.12 Milyon Telefon Sattı

5’inci yılını kutlayan Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, 12 saat süren bir festivalin sonunda tam 2 milyon 200 bin telefon satmayı başardı. Xiaomi’nin Mi Fan Festivali kapsamında yaptığı 5’inci yıl kutlamaları şirkete 335 milyon dolar kazandırdı.Çin pazarından Samsung’un hükümdarlığına son veren Xiaomi, 12 saat içinde 2 milyonu aşkın akıllı telefon satışı gerçekleştirerek Samsung’a karşı sağlam durduğunu yine ispat etmiş oldu. Geçenlerde yaptığımız Samsung'un Galaxy S6 Lansmanı İçin Parayla İzleyici Topladığı İddia Ediliyor haberi, aslında her ne kadar yalanlansa da Samsung’un Çin pazarını ne yaparsa yapsın Xiaomi’den alabilmesi artık mümkün görünmüyor.

Microsoftla’da ilişkilerini sıcak tutan Xiaomi, Asya pazarında emin adımlarla ilerliyor. Xiaomi, Hindistan’da da internetten satışı ağlarını genişleterek ülkede bir fiziksel mağaza da açmıştı.

Xiaomi 5’inci kuruluş yıldönümü adına düzenlenen Mi Fan Festivalinde sadece aksesuarlar satışından 170 milyon, toplamda ise 2,08 milyon RMB (335 milyon dolar – 871 milyon TL) tutarında satış yapmayı başardı.

Xiaomi Festivalde kırılması güç bir rekora da imza atarak, 2 milyon akıllı telefonun yanında 39 bin Mi TV ve 770 bin akıllı cihaz sattı ve 12 saatte 2,9 milyon adet ön sipariş almayı başardı.

Xiaomi MI4 Basın Fotoğrafları

Xiaomi Artık Akıllı Ayakkabı da Üretecek!

Xiaomi’nin Amiral Gemisi Mi Note iPhone Taklidi mi?

YORUMLAR