Xiaomi, 2015 Yılında Türkiye'de Cihazlarının Satışına Başlayacak

Xiaomi, 2015 Yılında Türkiye'de Cihazlarının Satışına Başlayacak

Çin'in en popüler teknoloji firmalarından biri olan Xiaomi, kısa sürede çok fazla miktarda ürün satmasıyla tanınıyor. Elinde dünyanın en ince telefonu, dünyanın en kısa sürede en fazla satılan telefonu ve çerçevesi en ince telefonu ünvanlarını gururla bulunduran Xiaomi, 2015 yılında Türkiye dahil birçok ülkeye açılmayı hedefliyor.

Pekin merkezli Xiaomi satışlarının iyi gitmesinden dolayı büyük hedeflere yöneldi. Xiaomi, LG-Blackberry gibi markaları satış oranıyla geçmişti ve yönünü Samsung-Apple ikisine çevirmişti. Eğer bu şirketin satışları bu şekilde devam ederse ve yeni ülkelerde de kalite yakalanırsa kısa sürede pazardaki liderliğe oturabilir.

Xiaomi satışlarını yükseltmek için çok akıllıca bir oyun oynuyor. Türkiye’nin de içinde bulunduğu yaklaşık 4 ülkede satışlara başlamayı planlayan şirket önümüzdeki yıl ofislerini açacak. Ülkemizin dışında Tayland, Rusya ve Meksika'da da Xiaomi'nin ofis açacağı söyleniyor. Yeni ofisler açıldıktan sonra stok sorunu yaşamamayı isteyen şirket Hindistan ve Brezilya gibi gözde ülkelere de fabrika açmayı planlıyor. Xiaomi'nin işçiliğin ucuz olduğu Çin'de neden fabrika açmayı planlamadığı bilinmiyor ama bilirsiniz ki Xiaomi’nin aksine Apple'ın tüm ürünleri Çin'de üretiliyor.

Sizce Xiaomi pazar payını 4 yeni ülkeyle birlikte arttırabilecek mi?

Neredeyse Çerçevesi Olmayan Xiaomi Mi 5'in Görüntüleri Sızdırıldı!

Xiaomi Dünyanın En Büyük Üçüncü Akıllı Telefon Üreticisi Oldu 

YORUMLAR