Xiaomi Artık Akıllı Ayakkabı da Üretecek!

Xiaomi Artık Akıllı Ayakkabı da Üretecek!

Çin asıllı dev teknoloji şirketi Xiaomi farklı projelere imza atmaya devam ediyor. Ürettiği akıllı telefonlarla büyük bir yankı uyandırmayı başaran firma akıllı ayakkabı üretmek için hazırlıklarına başladı bile.

Giyilebilir teknoloji konusunda adını daha yukarılara taşımayı planlayan Xiaomi, Çin'in en büyük spor malzemesi üreticisi olan Li Ning şirketi ile iş ortaklığı için aynı masaya oturdu. İş ortaklığının olumlu olduğu ve Xiaomi tarafından akıllı ayakkabının çalışmalarına başlandığını söyleyelim. Akıllı ayakkabıda spor sırasında kullanıcının ihtiyaç duyduğu tüm özelliklerin olması için büyük bir çalışma sürdüren şirket, akıllı ayakkabısını akıllı bilekliğiyle birlikte bu sene sonuna doğru tanıtabilir.

Ayakkabının tabanına yerleştirilecek bir çip ile kullanıcının o anki tüm davranışları telefondan anlık olarak takip edilebilecek. Böylelikle alınan yol miktarı ve koşma hızı gibi özellikler anında takip edilip daha sağlıklı bir spor yapılabilecek. Bu ayakkabıda Xiaomi'nin diğer giyilebilir ürünü Mi Band'da tercih edilen Huami teknolojisinden de faydalanılacak.

İlerleyen günlerde daha fazla ayrıntının paylaşılacağı bu akıllı ayakkabının yoğun ilgi göreceğini düşünüyoruz. Özellikle de Xiaomi'nin uygun fiyat anlayışı rakiplerinin satışlarını büyük oranla düşürebilir.

Siz spor yapan birisi olsanız akıllı ayakkabı veya akıllı bileklik alır mıydınız?

Çinli Akıllı Telefon Üreticisi Xiaomi, GoPro'ya Meydan Okuyor

Akıllı Telefonlar Bizi Biraz Aptallaştırıyor Olabilirler mi? 

YORUMLAR