Xiaomi Artık Avrupa'da da Satış Yapacak!

Çin merkezli Xiaomi şirketi, İspanya'nın Madrid kentinde düzenlenecek bir lansmana katılacak. Bu lansman kapsamında Android One işletim sistemli Mi A1 cihazını ve çerçevesiz ekrana sahip Mi Note 2'yi Avrupa'da satışa sunacak. Mi A1 cihazında Google ile ortaklaşa çalışan Xiaomi, Avrupalı kullanıcılar için alternatif teknoloji markası olmayı hedefliyor.

Amazon, MediaMarkt, Carrefour gibi büyük markaların katılacağı lansmanda Xiaomi şirketi de boy gösterecek. Çinli şirket bu lansmanda hem Avrupa'ya getireceği cihazlarını tanıtacak hem de Xiaomi markasını kullanıcılara anlatmaya çalışacak. Ayrıca Xiaomi şirketinin resmi İspanyol sitesinde de Mi Box 4K, Mi Scooter gibi ürünler satışa sunulacak. Yani şirket Avrupa'ya pek çok ürün çeşidiyle giriş yapacak.

Yarın itibarıyla çevrimiçi mağazasında satışları başlatacak olan Xiaomi, ürünlerin sevkiyat ücretleri nedeniyle normalinden biraz daha pahalı etiketler koyacak. Mi A1'e 230 Euro, Mi Note 2'ye de 500 Euro fiyat belirleyen şirket, Yi 4K kamerasını 135 Euro'dan satacak.

Bunlara ek olarak Mi A1 orta segment, Mi Note 2'de üst segment pazarda yer alacak. Ayrıca şirketin Yunanistan üzerinde halihazırda yetkili bir distribütörü bulunuyor.

YORUMLAR