Xiaomi, Aynı Anda 500 Mağaza Açarak Guinness Dünya Rekoru Kırdı

Xiaomi, Aynı Anda 500 Mağaza Açarak Guinness Dünya Rekoru Kırdı

Xiaomi, Çin ile birlikte en güçlü olduğu pazar olan Hindistan’da aynı anda 500 mağaza açarak Guinness Dünya Rekoru kırdı.

Dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi, her geçen gün daha fazla büyüyor.

Pekin merkezli firma, müthiş bir başarının altına imza atarak, Hindistan’da aynı anda 500 Mi Mağazası açtı. Ülke çapında 14 şehirde açılan mağazalar, Xiaomi’nin Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesini sağladı.

 

 

Satışlarını büyük ölçüde online olarak yapan Xiaomi, bazı pazarlarda büyümek için çevrimdışı mağazaların da gerekli olduğunu düşünüyor. Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan'da tam anlamıyla hegemonya kuran şirket, bu hamlesiyle pazardaki konumunu daha da güçlendirmek istiyor.

Xiaomi Hindistan'ın yönetici direktörü Manu Kumar Jain, 2019’un sonuna kadar 5000 mağaza açmayı hedeflediklerini söyledi. Sahadaki perakende ağını genişleten şirket, özellikle internet bağlantısı sınırlı olan bölgelerdeki insanların Xiaomi cihazlarına çok daha kolay erişmesine imkan sağlayacak.

Redmi Note 5 Pro'yu bu yılın başlarında Hindistan'da satışa çıkaran şirket, 3 dakikadan kısa bir sürede 300 binden fazla satış yaparak rekor kırmıştı.