Xiaomi’den 50 Bin Dolar Ödüllü Fotoğraf Yarışması

Xiaomi’den 50 Bin Dolar Ödüllü Fotoğraf Yarışması

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, 50 bin dolar ödül havuzuna sahip bir fotoğraf yarışması başlattı. 

Geçtiğimiz günlerde tanıttığı Mi Mix 3 ve Black Shark Helo ile ortalığı kasıp kavuran Xiaomi, bu sefer akıllı telefonları ile değil, dünya çapında başlattığı fotoğraf yarışması ile gündemde.

Yarışmaya yalnızca Xiaomi marka telefonlarla çektiğiniz fotoğraflarla katılabiliyorsunuz. Ayrıca bu fotoğrafların ışık, pozlama ve kontrast gibi düzenlemelerinin de sadece Xiaomi cihazlarında yapılması gerekiyor.  

Bu şartların dışında, katılımcılar çektikleri fotoğrafları dört farklı kategoriye gönderebilecekler. Kategori başlıkları ise şu şekilde:

  1. Doğal görünüm
  2. Dünyanın parçası
  3. Rüya
  4. Neden bu kadar ciddi

Çekilen fotoğrafların dosya boyutları 300KB ile 10MB arasında olmalı. Ayrıca fotoğrafa ilişkin detayları gösteren EXIF ​​bilgisinin de bulunması gerekiyor.

Çin dışında tüm ülkelere açık olan yarışmaya katılmak tamamen ücretsiz, ancak bir Xiaomi hesabına ihtiyacınız olacak. Kazananlar ise kullanıcı oyu ile belirlenecek. Öte yandan yarışmaya katılmak için kişisel bilgilerinizin yanı sıra pasaport bilgilerinizi de vermeniz isteniyor. 

Daha önce görülmemiş katılım şartlarına sahip olan yarışma, her ne kadar 50 bin dolarlık ödül havuzuyla dikkat çekse de, bunun için kişisel bilgilerimizi Çinli bir şirketle paylaşmak gizlilik açısından ne derece güvenli tartışılır.

Hala ilgileniyorsanız, yarış sayfasındaki tüm detayları buradan öğrenebilirsiniz.