Xiaomi’den Akıllı Kapı Kilidi: Smart Door Lock S2 Pro

Xiaomi Aqara Smart Door Lock S2 Pro

Çinli teknoloji devi Xiaomi, ekolojik zincir şirketlerinden Green Rice ile birlikte geliştirdiği akıllı kapı kilidi Aqara Smart Door Lock S2 Pro'yu piyasaya sürdü.

Yapay zeka ve IoT (Nesnelerin İnterneti) alanının öncü şirketlerinden bir tanesi olan Xiaomi, geliştirdiği ürünlerle geleceği tasarlamaya devam ediyor.

Xiaomi ve Green Rice ortaklığında geliştirilen Aqara Smart Door Lock S2 Pro, 242 yuan (359 dolar) karşılığında Çin’de satışa sunuldu. Fiyatın yüksek olduğunu düşünüyorsanız, akıllı kapı kilidinin göz kamaştırıcı özelliklerini okuyana kadar bekleyin.

Smart Door Lock S2 Pro

Gelişmiş bir parmak izi teknolojisine sahip olan Xiaomi Aqara Smart Door Lock S2 Pro, 360 derecelik bir tarama açısına sahip olan sensörü sayesinde 0.5 saniye içerisinde kilidi açabiliyor. Parmak izi ve mekanik anahtarın yanı sıra, elektronik anahtar kullanarak da kapının kilidini açabiliyorsunuz.

Sekiz farklı alarm sensörü ile donatılan akıllı kapı kilidi, anormal bir durum tespit ettiğinde harekete geçiyor ve otomatik olarak polise acil durum çağrısı gönderiyor. Global 6068 standardına uyumlu olarak geliştirilen Aqara S2 Pro, delici aletlere karşı dirençli yapısı sayesinde hırsızlara geçit vermiyor. Birisi kapıyı sert bir cisimle zorladığı takdirde, kapı kilidindeki sensörler anında devreye giriyor ve alarm çalmaya başlıyor.

Tüm bunlara ek olarak, Aqara S2 Pro’yu akıllı telefonlara yüklenen bir uygulama aracılığıyla kontrol etmek de mümkün.